Stowarzyszenie Biegamyd Dla Zdrowia

Strona główna » Aktualności
09.10.2016r. Giełczyn k. Łomży

Biegamy dla Adama

2016-09-26 16:05
Opublikował: Giełczyn Biega
Autor treści: pozdrawiam
Zapraszamy WSZYSTKICH na Bieg dla Adama
bieg Charytatywny zbieramy dla Adama który WALCZY o Życie.
Bądź z nami ....nie musisz biegać, wystarczy że staniesz razem z nami na starcie
Dołącz do nas by pomóc Adamowi
...zależ nam na rodzinnym charakterze imprezy które nie skończy się z chwilą ukończenia biegu.
Dodatkowo zaprosimy wszystkich na pieczenie ziemniaków przy ognisku.
Nie możesz być w tym dniu z nami .... to prosimy o pomoc finansową na konto Adama :)
94 1540 1216 2038 4428 9872 0001 - Adam Jadacki

Zapraszamy do pomocy w organizacji wszystkich chętnych ...osoby prywatne, firmy tel. 608 273 692 Mariusz.
LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA ....

ps. przygotowujemy parkingi ....prosimy o wyrozumiałość.
wkrótce program minutowy całego dnia ....poniżej już jest :)

pierwsze doniesienie i fotorelacje :) już po imprezie ...

http://tvitv.pl/2016/10/09/pobiegnij-dla-adama-w-gielczynie/

 

Pobiegnij dla Adama ..ilu nas będzie ? oby jak najwięcej.
Program minutowy i trochę informacji :
09.10.2016r. Giełczyn Świetlica ul. Spokojna 12 niewielki parking przed świetlicą … więc zapraszamy do parkowania wzdłuż ul. Spokojnej i skręcając w prawą stronę w ul. Jałowcową … jeden za drugim - bo będzie nas wielu. Godz. 10:00 otwieramy świetlicę : „biuro zawodów” choć jak wiecie nie są to zawody. Nie trzeba być równo o 10-tej , jednak na pewno trzeba być wcześniej przed 12-stą gdy chcemy pobiec np. na 10km, pamiętajcie impreza nie kończy się po skończonym biegu. Każdy uczestnik i wszyscy którzy przybędą w tym dniu do nas będą poczęstowani posiłkiem i domowym ciastem , kawa herbata …napoje w kartonikach dla dzieci , napoje gazowane, banany i gorzka czekolada to wszystko czeka na Was.
Przygotowaliśmy 500 nr. startowych choć na żadnym nie będzie kolejnego numeru. Każdy z uczestników pobiera numer sam i agrafkami przypina do ubrania, podobnie będzie z Buttonem reklamującym ten bieg …kto chce  , chcesz mieć pamiątkę z tego spotkania ? Będzie na Ciebie czekała.
Ok. godz. 12:00 zbieramy się na punkcie start/meta …jest to skrzyżowanie ul. Leśnej z ul. Jałowcową na drodze w kierunku lasu gdzie będziemy biegali, dlatego tutaj nie parkujemy samochodów.
Pierwsi na trasę wybiegną uczestnicy na 10km a po minucie kolejni uczestnicy na 5km, gdy minie kolejna minuta wyruszą na swój bieg uczestnicy na 1km i 500m. Trasa biegu jest pod górkę więc spokojnie na początku, każdy punkt nawrotu jest zaznaczony, każdy kilometr trasy jest pokazany n tabliczkach informacyjnych. Nie ścigamy się, nie biegniemy na czas Biegniemy dla Adama.
Kto nie może przyjechać do nas o tej godzinie zapraszamy później czekamy do 17:00.
Po ukończonym biegu na linii mety będzie czekała gorzka czekolada i po kawałku banana … picie jest w świetlicy więc tylko uczestnicy na 10km dostaną izotonik - bo to naprawdę długi dystans. Dla wszystkich po biegu będzie czekała gorąca kiełbaska z wody …kto będzie chciał otrzyma ją w świetlicy, musztarda, keczup i chleb oraz gorące napoje na stole do wyboru.
Ok. godz. 13:30 rozpalimy ognisko …. będziemy piekli ziemniaczki a dla chętnych dodatkowa porcja kiełbaski pieczonej nad ogniskiem.
Ok. godz. 17:00 zakończenie naszej Charytatywnej akcji „Pobiegnij dla Adama” gdzie przekażemy na ręce Adam lub rodziny naszą wspólna „skarbonkę”.
Gorąco zapraszamy Wszystkich.

można się zgłosić : https://elektronicznezapisy.pl/event/864.html

09.10.2016r. o godz. 12:00 pobiegnij  z nami w Giełczynie dla Adama....spotykamy się w świetlicy na ul. spokojnej ...jesteśmy tam już od godz. 10:00 i czekamy na wszystkich ... Bieg-marsz-spacer bez ograniczeń 100m 500m 1km 5km 10km ile kto chce ....Liczy się Twoja obecność i Twoja pomoc dla Adama....wszystkich uczestników poczęstujemy kawą herbatą i naszym domowym ciastem, przygotujemy grilla i spotkanie przy ognisku. ZAPRASZAM

... "W październiku 2015 r. jadąc samochodem znajduje pod pachą guza. Jest to powiększony węzeł chłonny. To nie może być nic groźnego. Czuje się dobrze. Miesiąc wcześniej przebiegł 10 km. Niestety, biopsja wykazuje komórki nowotworu złośliwego. Szok, dramat , niedowierzanie … strach.

Co to za nowotwór? Tomografie nie wykazują żadnych ognisk. Jedynym śladem poszukiwań jest zmiana na skórze, która została wycięta w październiku 2010 r. Wynik badania był dla Adama wtedy dobry. Teraz w Centrum Onkologii w Warszawie lekarze stawiają diagnozę: Czerniak złośliwy. Adamowi wycięto sąsiednie węzły chłonne i kazano zgłosić się za 4 miesiące.

Próbuje poukładać sobie wszystko w głowie. Ma żal do medycyny, że w 2010 r diagnoza była błędna. Gdyby znamię usunięto z marginesem, może rak by nie zaatakował … Ale trzeba żyć dalej. Adam jedzie z Anetą i dziećmi do Wrocławia. Jest fajnie, wesoło, ale coś wisi w powietrzu… Przedostatniego dnia pobytu znajduje małego guza w prawym boku. Dla Adama i jego rodziny to koniec ferii. Wraca do domu. Wykonuje badanie tomografii komputerowej. Wynik szokuje - rozsiew w płucach. Jak to możliwe? Jest początek lutego, a w listopadzie badanie PET-CT nic nie wykazało. Następnego dnia dostaje maila z wynikiem prześwietlenia głowy. W głowie jest również guz. Już nie płacze…

Od początku marca Adam zaczyna leczenie. Otrzymuje radioterapię oraz 5 chemii. Tomografia wykazuje dalszy rozsiew i wzrosty. W kwietniu podejmuje terapię lekiem opartym na immunologii onkologicznej - Ipilimumab. W trakcie przyjmowania leku pojawiają się przerzuty do kości. Dla Adama i jego rodziny to kolejny cios. Pojawiają się duże problemy z chodzeniem i jazdą samochodem.

„Nie poddawaj się !” - mówią wszyscy wokoło. Adam nadal chce walczyć. Od lipca 2016 r. w Polsce refundowane są dwa leki Nivolumab i Pembrolizumab - jedne z najnowocześniejszych na świecie leków stosowanych w onkologii i immunoonkologii, których największe sukcesy terapeutyczne dotychczas odniesiono w leczeniu przerzutowego czerniaka skóry. Adam czyta kryteria refundacji. Niestety nie kwalifikuje się ! Już za dużo dostał od Państwa…. Lekarze są zgodni - Adam powinien przyjmować jeden z tych leków. Miesięczny koszt terapii to blisko 30 tys. zł. Jeżeli leki zadziałają, należy przyjmować je tak długo, póki nie przestaną przynosić korzyści klinicznych. Nie wiadomo jak długo będzie to trwało i jak duże będą potrzebne środki.

Adam nigdy nikogo nie prosił o pomoc i zawsze lubił pomagać innym. Teraz los postawił go po drugiej stronie. Walcząc o życie wraz z żoną Anetą, Przemkiem i Bartoszem są zmuszeni prosić Państwa o pomoc."